W gronie założycieli rudzkiej delegatury RIG

Z wielką satysfakcją informujemy, że w gronie ośmiu firm, które zainaugurowały oficjalną działalność rudzkiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, znalazły się wszystkie trzy spółki, będące spadkobiercami jednej z najbardziej szacownych hutniczych marek, a więc „Huta Pokój” S.A., „Huta Pokój Profile” Sp. z o.o. oraz „Huta Pokój Konstrukcje” Sp. z o.o.

Oprócz nas, w gronie nowych członków znalazły się również firmy: Madej Wróbel Sp. z o.o., Gagmedia, PPUHT Stalbet-2, Barbara Sp. z o.o. oraz Conrad Sp. z o.o. Jest to już ósma górnośląska delegatura RIG, a jej powstanie stanowi niewątpliwie kolejny, bardzo ważny krok aby uczynić nasze miasto miejscem prawdziwie przyjaznym dla biznesu.

Uroczysta inaugurująca odbyła się w piątek, 24 lutego, w restauracji Stara Drukarnia, wzbudzając spore zainteresowanie przedstawicieli rudzkiego biznesu. Gościem specjalnym wydarzenia był Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej, który mówił w swoim wystąpieniu o ogromnej roli przedsiębiorców w procesie innowacyjnego, prorozwojowego, wykorzystania środków pochodzących z rekordowego budżetu unijnego dla województwa śląskiego w 2023 roku.

Głos zabierali również inni znamienici goście. Tomasz Zjawiony – Prezes RIG w Katowicach, podkreślił działania izby wspierające przedsiębiorców w nawiązywaniu wzajemnych kontaktów biznesowych, a także jej aktywność we współpracy z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Michał Pierończyk – Prezydent Rudy Śląskiej wyraził dumę i radość z faktu, że lokalni przedsiębiorcy potrafili się tak zorganizować, a doświadczenie i relacje zbudowane przez RIG w Katowicach będzie można wykorzystać również w naszym mieście, a Marek Wesoły – Poseł na Sejm RP zaznaczył, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu Rudy Śląskiej, bowiem silna przedsiębiorczość, to silne miasto.

 

Na stanowisko prezesa ósmej już Delegatury RIG w województwie śląskim powołano p. Arkadiusza Grzywaczewskiego. Uroczystość stała się ponadto okazją do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach i Fundacją Wspierania Transformacji Regionu „Silesia Future”.

Zdjęcia: EUROPERSPEKTYWY