Hutnicy otworzyli serca dla uchodźców z Ukrainy

Konflikt na Ukrainie to niewyobrażalne cierpienia tysięcy ludzi. Hutnicy nie pozostają obojętni i otwierają serca na obywateli Ukrainy. Jednoczymy siły z całą armią dobroci jaką aktualnie spotykamy wśród naszych rodaków.

Cała rodzina hutnicza stanęła na wysokości zadania podejmując szereg działań na rzecz niesienia pomocy #hutnicydlaukrainy

W różnych punktach na terenie naszej Huty trwają zbiórki produktów pierwszej potrzeby.

Bardzo, szybko, zaraz po pojawieniu się uchodźców na granicy z Ukrainą Zarząd Huty Pokój Profile Sp. z o.o. wraz z załogą oraz stroną społeczną podjął inicjatywę udzielania schronienia na razie dwóm rodzinom z terenów objętych wojną. Rodziny zostały odebrane z granicy, otrzymały zakwaterowanie i pełną opiekę ze strony naszych pracowników. Ponadto udało się nam już załatwić tym rodzinom nauczanie języka polskiego.

Zarząd Spółki Huta Pokój Profile Sp. z o.o. przeznaczy dalsze środki finansowe w celu wsparcia kolejnych rodzin objętych wojną na Ukrainie.

„Napaść na Ukrainę przez armię rosyjską bardzo wstrząsnęła społecznością Huty Pokój Profile Sp. z o.o.. Tym bardziej, że od wielu lat mamy bliskie kontakty z hutami ukraińskimi z rejonu Mariupola, miasta na wschodzie Ukrainy, gdzie teraz toczą się bardzo ciężkie walki. Od lat Ukraina jest naszym największym dostawcą stali do produkcji naszych wyrobów. Przez te lata poznaliśmy wiele osób z tych hut, nasi pracownicy też jeździli tam w ramach naszych kontraktów handlowych. Dziękuję związkom zawodowym działającym w spółce i wszystkim pracownikom za tak czynne i ofiarne wsparcie uchodźców z Ukrainy. Wiem, że nasi pracownicy jeżdżą po odbiór uchodźców na granicę ukraińską, organizują im zakwaterowanie, zapewniają im opiekę na miejscu, zaopatrują w niezbędne rzeczy. Na pewno będziemy nadal wspierać uchodźców z Ukrainy tak długo jak to będzie potrzebne, jest to nasz nie tyle obowiązek co po prostu odruch serca.”– powiedział Zbigniew Przebindowski Prezes Spółki Huta Pokój Profile Sp. z o.o.

Również w Hucie Pokój S.A. trwają przygotowania do przystosowania jednego z budynków na przyjęcie i pomoc dla ok. 40 osób.


O tym, czy pomagać, decyduje każdy z nas.