Węglokoks utworzy w Hucie Pokój skład konsygnacyjny stali

Węglokoks utworzy w hucie pokój skład konsygnacyjny stali

HUTA POKÓJ S.A. podpisała z WĘGLOKOKSEM S.A. umowę na utworzenie na terenie rudzkiej wytwórni składu konsygnacyjnego stali. Huta zyska na tym podwójnie – poza dodatkowym źródłem dochodu, będzie miała możliwość korzystania ze stałego dostępu do materiału wsadowego, potrzebnego do bieżącej produkcji – kęsów i blach w kręgach (HRC).

– To dla nas bardzo ważny krok i ogromne wsparcie. Zapewnienie ciągłości dostaw surowca jest jednym z podstawowych czynników, mających ogromny wpływ na optymalną produkcję i terminową realizację zamówień.Tą decyzją WĘGLOKOKS S.A., zapewnia nam stały dostęp do surowca, stabilizuje proces produkcji i obsługi zamówień wyrobów stalowych – mówi Witold Wójcicki, prezes zarządu HUTY POKÓJ S.A.

 

Działanie to wspiera także realizowaną przez Hutę strategię restrukturyzacji. Jednym z jej ważnych założeń jest optymalizacja majątku, a przez to stworzenie warunków do powstawania nowych firm kooperujących i przetwarzających produkty Huty. Wykorzystując doskonałą lokalizację, infrastrukturę kolejową, drogową i magazynową Huta zamierza rozwijać linie biznesowe związane z logistyką. W tym zakresie trwają już rozmowy z kilkoma przedsiębiorstwami, a skład konsygnacyjny Węglokoks S.A. jest początkiem takiego rozwoju.

 

– Bardzo zależy nam na tym, żeby HUTA POKÓJ S.A., która znajduje się w strukturach naszej Grupy Kapitałowej, wyszła na prostą. Wierzymy, że ta decyzja o budowie składu konsygnacyjnego na terenie HUTY POKÓJ S.A. pomoże w realizacji procesu restrukturyzacji  – mówi Paweł Cyz, rzecznik prasowy WĘGLOKOKS S.A.

Skład konsygnacyjny zajmie łącznie 3 900 m kw. powierzchni i obejmie dwa magazyny, zlokalizowane na terenach należących do HUTY POKÓJ S.A. w Rudzie Śląskiej: jeden przy ul. Niedurnego, drugi przy ul. Gen. Hallera. HUTA POKÓJ S.A. jest jednym z największych pracodawców w Rudzie Śląskiej. Zatrudnia obecnie około 850 osób. Z początkiem października zarząd spółki w porozumieniu ze stroną społeczną zaproponował pracownikom Program Dobrowolnych Odejść. Programem może zostać objętych ponad 10 procent załogi. Pracownicy chętni do skorzystania z tej atrakcyjnej oferty mogą składać wnioski tylko do końca października 2018 r.

Węglokoks utworzy w hucie pokój skład konsygnacyjny stali